Aktualności

Szczególnie polecamy 12.08-18.08

W tym tygodniu szczególnie polecamy:

Berberis 'concorde'Berberis thunbergii 'Concorde' - Berberys Thunberga

Wolno rosnąca odmiana o zwartym pokroju. Osiąga 40cm wysokości i szerokości. Ma brązowo-czerwone liście. Kwitnie w maju i czerwcu, kwiaty są koloru żółtego. Nie ma większych wymagań glebowych. Wymaga natomiast stanowiska słonecznego. Odmiana odporna na zanieczyszczenia powietrza oraz na mróz. Polecana do sadzenia na rabatach, obwódkach, w ogrodach skalnych oraz w pojemnikach.

 

cornus masCornus mas - Dereń jadalny

Duży krzew, który z wiekiem zmienia się w drzewo o szerokiej, zaokrąglonej koronie. Dorasta do 7m wysokości. Posiada zielone liście i żółte kwiaty, które zdobią roślinę przed pojawieniem się liści, w marcu i kwietniu. Posiada jadalne, czerwone owoce, zawierające 14% cukru, które świetnie nadają się na przetwory oraz wina i nalewki. Najlepiej sadzić na stanowisku słonecznym. Nie ma większych wymagań glebowych.

 

 

 

heuchera 'southern comfort'Heuchera 'Southern Comfort' - Żurawka

Największa odmiana żurawki na polskim rynku, tworzy duże kępy osiągające 35cm wysokości i 55cm szerokości. Liście ogromne, osiągające nawet 20cm średnicy w kolorach cynamonowo-brzoskwiniowym, miedzianym i bursztynowym. Kwitnie w lipcu i sierpniu. Kwiatostany dorastają do 55cm wysokości i są w kolorze kremowym. Wymaga stałej wilgoci gleby oraz stanowiska cienistego lub półcienistego. Pięknie się prezentuje zarówno sadzona pojedynczo jak i w grupach.

 

HibiscusHibiscus Summerific - Hibiskus bagienny (bylinowy)

Roślina tworzy ogromne kwiaty o średnicy 17-25cm w zależności od odmiany i warunków uprawy. Osiąga rozmiary powyżej 1m wysokości i szerokości. Dodatkowo ciekawy kształt liści i ich kolorystyka, duża siła wzrostu i możliwość zimowania w gruncie czynią roślinę kolejnym kandydatem do sławy. Dostępne odmiany: Berrylicious, Jazzberry Jam, Midnight Marvel, My Valentine, Summer Storm, Tie Dye.

 

hosta'blue mouse ears'Hosta 'Blue Mouse Ears' - Funkia

Miniaturowa odmiana dorastająca do 20cm wysokości i 40cm szerokości. Posiada niebiesko-zielone liście, które są ciasno ułożone i przypominają mysie uszy. Kwiaty są nieproporcjonalnie duże w kolorze liliowym. Wymaga gleby stale wilgotnej, bardzo żyznej i próchnicznej oraz stanowiska cienistego lub półcienistego. Polecana do sadzenia w małych ogrodach skalnych, pojedynczo lub w grupach.

 

hydrangea 'phantom'Hydrangea paniculata 'Phantom' - Hortensja bukietowa

Odmiana dorastająca do 250cm wysokości. Charakteryzuje się pięknymi, wielkimi (do 40cm długości), stożkowatymi kwiatostanami, które zdobią roślinę od sierpnia do października. Kwiaty są początkowo białe a w późniejszej fazie różowieją. Wymaga gleby próchnicznej, lekko kwaśnej o umiarkowanej wilgotności oraz stanowiska słonecznego lub półcienistego. Odmiana w pełni mrozoodporna.

 

lythrum 'robert'Lythrum salicaria 'Robert' - Krwawnica pospolita

Bylina dorastająca do 90cm wysokości o uporządkowanym pokroju. Posiada pojedyncze łodygi, które są zakończone długimi kwiatostanami (osiągają nawet 30cm). Kwiaty różowe. Kwitnie w lipcu i sierpniu. Wymaga stanowiska słonecznego lub półcienistego oraz stale wilgotnej gleby. Swoim zapachem przyciąga motyle. Szczególnie polecana na rabaty w ogrodach bylinowych. Roślina wyjątkowo odporna na wszelkie warunki atmosferyczne.

 

Wszystkie te rośliny znajdą Państwo w naszym Centrum Ogrodniczym oraz Sklepie Internetowym