Aktualności

Szczególnie polecamy 02.09-08.09

W tym tygodniu szczególnie polecamy:

Juniperus KalebabJuniperus communis 'Kalebab' - Jałowiec pospolity

Odmiana dorastająca do 1,5m wysokości po 10 latach. Posiada zwarty, stożkowy pokrój. Im roślina starsza tym pędy rosną w bardziej zwarty sposób. Cechą charakterystyczną tej odmiany są przebarwienia występujące w ciągu roku. Wiosną i latem igły są zielone, na jesieni przebarwiają się na brązowo a zimą stają się żółto-pomarańczowe. Nie ma większych wymagań glebowych. Lubi stanowiska słoneczne lub półcieniste. Odporna na mróz.

 

Juniperus GoldschartzJuniperus communis 'Goldschartz' - Jałowiec pospolity

Karłowa odmiana dorastająca do 20cm wysokości i 150cm szerokości. Na wiosnę posiada igły pomarańczowo-żółte, które z czasem przebarwiają się na złoto-żółto. Odporna na przypalenia słoneczne. Wymaga lekko kwaśnej, przepuszczalnej gleby oraz stanowiska słonecznego. Polecana do sadzenia w małych ogrodach skalnych oraz w pojemnikach.

 

Juniperus PancakeJuniperus horizontalis 'Pancake' - Jałowiec płożący

Nowa, zimozielona, płożąca odmiana, osiągjąca jedynie kilka centymetrów wysokości. Po 10 latach dorasta do ok 90cm średnicy. Wiosną i latem igły są szaro-niebieskie, następnie przebarwiają się na szaro-fioletowo. Wymaga stanowiska słonecznego lub półcienistego oraz umiarkowanie wilgotnej, przepuszczalnej gleby. Polecana do sadzenia w ogrodach przydomowych jako roślina okrywowa oraz do sadzenia w pojemnikach. Odporna na mróz.

 

Juniperus BloundJuniperus pfitzeriana 'Blound' - Jałowiec pośredni

Wolno rosnąca, płożąca odmiana dorastająca do 60cm wysokości i 100cm szerokości. Posiada złote igły. Wymaga piaszczystej lub piaszczysto-gliniastej gleby oraz stanowiska słonecznego. Odmiana odporna na suszę. Przeznaczona do sadzenia w ogrodach przydomowych oraz w dużych ogrodach skalnych i pojemikach.

 

Juniperus Tam no blightJuniperus sabina 'Tam No Blight' - Jałowiec sabiński

Wolno rosnąca, płożąca odmiana, dorastająca do 1m wysokości. Młode rośliny płożą się po ziemi, lecz po kilku latach zaczynają się lekko wznosić. Igły zielono-niebieskie. Nie ma większych wymagań glebowych. Wymaga natomiast stanowiska słonecznego. Przeznaczona do obsadzania skarp, nasypów oraz jako roślina okrywowa.

 

Thuja Degroot's SpireThuja occidentalis 'Degroot's Spire' - Żywotnik zachodni

Stożkowa odmiana dorastająca do 2m wysokości po 10 latach. Na polskim rynku jest to całkowita nowość. Ma zielone igiełki wyrastające do góry. Wymaga stanowiska słonecznego lub półcienistego oraz żyznej, umiarkowanie wilgotnej gleby. Przeznaczona do sadzenia w ogrodach przydomowych i parkach, pojedynczo i w szpalerach.

 

Thuja Golden BrabantThuja occidentalis 'Golden Brabant' - Żywotnik zachodni

Nowa, stożkowa odmiana osiągająca 3m wysokości po 10latach. Posiada igły w kolorach od kremowo-żółtego, przez złoto-żółty aż do zielono-żółtego. Nie są one przypalane przez słońce. Wymaga stanowisk słonecznych lub półcienistych oraz żyznych, wilgotnych gleb. Całkowicie odporna na mróz. Przeznaczona do sadzenia pojedynczo (szczególnie ładnie wygląda na jasnym tle) lub do nasadzeń żywopłotowych.

 

 

 

Wszystkie te rośliny znajdą Państwo w naszym Centrum Ogrodniczym oraz Sklepie Internetowym